Bebek95 ekibi olarak koşulları ne olursa olsun her çocuğun hayata iyi bir başlangıç yapma hakkına sahip olması için erken çocukluk gelişimini destekleyen çalışmalar yürütüyoruz.

Akademik Ekip

Prof. Dr. Feyza ÇORAPÇI

Prof. Dr. Feyza Çorapçı, 2006 yılından bu yana Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji bölümünde öğretim üyesidir. Klinik psikoloji alanındaki yüksek lisans ve doktora derecelerini A.B.D.’deki Purdue Üniversitesi’nden almıştır. Prof. Dr. Çorapçı, çalışmalarında sosyoduygusal gelişime katkıda bulunan aile deneyimlerini, çocuk yetiştirme tutumlarını ve çevresel faktörleri araştırmaktadır. Bir diğer çalışma alanı ise, yoksulluğa bağlı risk etmenlerini azaltmaya yönelik önleyici müdahale programları geliştirmek ve etkilerini araştırmaktır.

Prof. Dr. Serra MÜDERRİSOĞLU

Prof. Dr. Serra Müderrisoğlu, 2000 yılından bu yana Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji bölümünde öğretim üyesidir. Psikoloji lisans derecesini Michigan Üniversitesi’nde, Klinik Psikoloji yüksek lisansı ve doktora eğitimini Boston Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Araştırma ve uygulama alanları zor koşullarda yaşayan çocukların psikososyal gelişimine ilişkin olup, bu konuda çeşitli önleyici uygulama programları geliştirmiştir. Ayrıca travmatik deneyimleri dönüştürülmesi üzerine de uzmanlaşmış olan Dr. Müderrisoğlu yetişkinlerle psikoterapi çalışmaları yürütmektedir.

Doç. Dr. Z. Hande SART

Doç. Dr. Z. Hande Sart lisans derecesini Boğaziçi Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık ve Psikoloji çift anadal programında, uzmanlık derecesini aynı üniversitenin Klinik Psikoloji alanında tamamladı. Uzmanlık araştırması matematik öğrenme zorluğu ve epilepsisi olan çocuklarda nöropsikolojik eksikliklere odaklandırmıştı. Dr. Sart, Pittsburgh Üniversitesi’nde Uygulamalı Gelişim Psikoloji alanındaki doktorasını okulöncesi dönemde davranış sorunlarındaki süreklilik ve değişkenlik üzerine çalışarak tamamladı. Dr. Sart 2004 yılından beri Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Bilimleri bölümünde öğretim üyesidir. Araştırma alanları çocuklarda davranış sorunları, nörogelişimsel çeşitlilik, engelli ve çocuk hakları ve kapsayıcı psikolojik danışmanlıktır.

Dr. Nihal YENİAD

Dr. Nihal Yeniad, 2015 yılından beridir Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Bölümü’nde öğretim üyesidir. Psikoloji lisans ve Klinik Psikoloji yüksek lisans derecelerini Boğaziçi Üniversitesi’nden, Çocuk ve Aile Çalışmaları alanındaki doktora derecesini ise Hollanda Leiden Üniversitesi’nden almıştır. Dr. Yeniad ebeveynlere yönelik uygulanan psikoeğitsel programların çocukların gelişimi üzerindeki etkisi  üzerine çalışmaktadır.

Saha Koordinasyon Ekibi

Uzm. Psk. Hande BENVENİSTE

Hande Benveniste, Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümünden mezun olduktan sonra UCLA’de Film, TV ve Video üzerine eğitim almış ve 15 yıl reklamcılık yapmıştır. Gelişim Psikolojisi yüksek lisans eğitimi ile beraber 2015’ten beri BÜPAM bünyesinde çeşitli projelerde yer almıştır. 2017’den beri İstanbul95 projesinin yaygınlaşması için BÜPAM’da yer alan erken çocukluk biriminin koordinatörü olarak çalışmaya devam etmektedir.

Uzm. Psk. Nazlı KALKAN

Nazlı Kalkan, Lisans Eğitimi olan Atatürk Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik programından sonra yüksek lisans eğitimini İstanbul Ticaret Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji’de tamamlamıştır. 2007 yılından bu yana psikoterapi ve aile terapisi alanında çeşitli eğitim ve süpervizyonlarla çalışmalarına devam ederken, 2017 yılında Maltepe95 projesinin süpervizörlüğünü ve koordinatörlüğünü yürütmüştür. Şu an psikoterapi alanındaki çalışmalarıyla birlikte, Bebek95 biriminde süpervizörlük görevini üstlenmektedir. 2020 yılından beri BÜPAM bünyesinde kurulan erken çocukluk biriminde görev almaktadır.

Kadriye TÜMER

Kadriye Tümer, Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü mezunudur. Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Yüksek Lisans yapmıştır. 1995- 2017 tarihleri arasında çeşitli özel öğretim kurumlarında öğretmenlik ve yöneticilik yapmıştır. 2017 yılında başlayan Sultanbeyli95 projesininin süpervizörlüğünü ve koordinatörlüğünü yürütmüştür. 2020 yılından beri BÜPAM’da yer alan erken çocukluk biriminde çalışmaktadır.

“Dokunmuyordum, dokundurtmuyordum, aynaya baktırmıyordum önceden. Meğerse ne kadar önemliymiş. Tepkileri inanılmaz”